Dla firm, start-upów, przedsiębiorstw produkcyjnych

Dla firm i przedsiębiorstw produkcyjnych

Budowanie wartości firmy poprzez pozyskiwanie legalnych i promowanych monopolów oraz środków finansowych z UE na rozwój.

Brak wiedzy i umiejętności firm produkcyjnych w zakresie zarządzanie własności intelektualnej powoduje liczne problemy takie jak:

wycofywanie towarów z rynku by zaprzestać naruszać patenty konkurencji
kary za naruszanie patentów, wzorów przemysłowych
podszywanie się konkurencji pod nie ochronioną markę
zablokowane rynków przez konkurencje

Sytuacje te mogą spowodować zablokowanie rozwoju firmy a nawet w skrajnych przypadkach doprowadzić do wrogie przejęcie czy zniszczenie.

Z drugiej strony dobre zarządzanie własnością intelektualną zapewnia firmie uzyskanie monopolu dla swoich produktów, ochronienie wytworzonej innowacyjności, podniesienie wartości firmy a nawet pozyskanie finansowanie na rozwój firmy ze względu na aktualne preferencje w dotacjach. Dlatego ważne jest w obecnym czasie uwzględnienie w działalności gospodarczej aspektów własności intelektualnej to jest zgłoszeń patentowych, patentów, własności przemysłowych, znaków towarowych itp.

Dla firm chcących się rozwijać przygotowaliśmy w swojej ofercie:

Audyt własności przemysłowej / intelektualnej w przedsiębiorstwie
Opracowywanie strategii ochrony własności intelektualnej dla produktu
Badanie stanu techniki dla danego rozwiązania, konkurencji
Budowanie wartości firmy poprzez kodyfikacje i ochronę własności intelektualnej
Wsparcie w pozyskiwaniu finansowania na rozwój
Transfer technologii

Wsparcie swoje oferujemy poprzez: prowadzenie spraw dla przedsiębiorstw, szkolenia kadry kierowniczej, przygotowywanie umów oraz projektów, wsparcie w nawiązywaniu kontaktów z uczelniami, pozyskiwaniu technologii z zewnętrznych źródeł.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami bo jak z naszego dużego doświadczenia wiemy dopiero poznając Państwa jesteśmy dostosować ofertę dla potrzeb Państwa.