O nas, nasza misja i historia

MARIFA to słowo oznaczające wiedzę.

Wiedza jest naszym głównym towarem i podstawą zarządzania własnością intelektualną.

Zanim się zdecydujesz z nami współpracować poznajmy się.

Nasza historia

Nasza historia rozpoczęła się przed rokiem 2014, kiedy dwóch specjalistów i wizjonerów pracowało razem i podjęli decyzję o kreowaniu rynku własności intelektualnej w Polsce. Podstawą działań było doświadczenie we własności intelektualnej i usługach brokerskich dotyczących nowych technologii i innowacji.  W roku 2014 została powołana spółka gdzie słowo Marifa oznacza „Innowacja” według tych,  którzy wymyślili „0” w matematyce oraz dystylacje alkoholu.

Kolejne lata były rozwojem organicznym spółki i obsługa klientów przede wszystkim przedsiębiorców, uczelnie krajowe oraz jedną z najlepszych Fundacji w Polsce wspierającej Naukę FNP.  Wówczas mieściliśmy się na wrocławskim Rynku 37. Początek roku 2016 był rokiem wielkich zmian. Firma zaś w z końcem roku 2016 przekształciła się w kierunku biznesowego wsparcia innowacyjności u przedsiębiorców.

Pro społecznie

Już od roku 2015  rozpoczęła systematyczne wspieranie naukowców poprze sponsoring konferencji,  organizację szkoleń oraz wsparciu fundacji rozwoju Klastra Badań Rozwoju i Innowacji. Z końcem roku 2016 po raz pierwszy zainwestowała własne środki w start up. Celem na rok 2017 jest przekształcenie firmy w fundusz inwestycyjny własności intelektualnej.

Klienci

Zdecydowaną większość klientów mamy z polecenia. Naszymi klientami są przede wszystkim firmy, które się rozwijają i chcą się rozwijać.

Zespół

Pracujemy w nowoczesnym systemie pracy projektowo-klastrowym. Posiadamy kompetencji w zakresie badania nowych technologii, chemii, fizyki, nano- i biotechnologii, energetyki i in.. W połączeniu z doświadczeniem w zarządzaniu własnością intelektualną i transferze technologii, pozwala nam na zajmowanie się tematami związanymi z chemią przemysłową, technologiami energetycznymi, biotechnologią, kosmetyką, farmacją, urządzeniami medycznymi, technikami diagnostycznymi. Nasze podejście jest całkowicie biznesowe i zorientowane na maksymalizację korzyści Klienta ponieważ przeważnie zysk nasz jest w formie success fee (czyli premia kiedy klient zarobi).

Zasady postępowania

Zaufanie, poufność, zaangażowanie, kreatywność, uczciwość. Jesteśmy po to aby wspierać naszych klientów w ich biznesie i rozwiązywać ich problemy.

Czego oczekujemy od klienta.

Uczciwości.

Jeśli już nasz znasz zapraszam się do kontaktu.